Porsline Sipariş Kayıt Formu Yardımıyla Instagram Online Mağazasından Nasıl Para Kazanılır? (Bir Instagram Mağazası Oluşturmak Için 3 Temel Bilgi Grafiği) - Porsline Blog
  • Ekim 4, 2022

Porsline sipariş kayıt formu yardımıyla Instagram online mağazasından nasıl para kazanılır? (Bir Instagram mağazası oluşturmak için 3 temel bilgi grafiği)

Instagramda sipariş kayıt formu eklenebilir mi? Instagramda nasıl satış yapıp daha fazla para kazanabiliriz?

Pek çok esnafın mağazalarının kapılarını kapattığını ve Instagram’da bir sayfa oluşturduğunu ve o şekilde mağazalarının birkaç katını kazandıklarını bugünlerde çok duymuş olmalısınız.

Cazip değil mi?

Bu yazımızda size ister Instagram’da ister sanal dünyanın herhangi bir yerinde online müşterilerinizden en düşük maliyetle nasıl sipariş alacağınızı ve gelirinizi nasıl katlayacağınızı öğreteceğiz.

Instagram mağazası nasıl kurulur?

Instagram mağazası oluşturmak çok kolaydır. Hesabınızı oluşturmak için cihazınıza Instagram uygulamasını yüklemeniz ve ardından kaydolmanız yeterlidir. Kaydolup profilinizi girdikten ve profil bilgilerinizi tamamladıktan sonra hesabınızı Business hesabına değiştirmeniz gerekir. Sizin için daha yararlı olabilecek bir başka çekici olasılık, hesabınızı Creator hesabına dönüştürmektir. Aşağıdaki resimde Instagram Business hesabı ile Creator hesabı arasındaki farkı görebilirsiniz.

Instagram Business mi yoksa Creator hesap mu?

Kişisel hesabınızı Businesse dönüştürmek zor bir iş değildir ve ayrıca işletme sayfaları için özel Instagram özelliklerini de kullanabilirsiniz. Örneğin, yayınlarınızı Metada ücretsiz olarak planlayabilir ve otomatik olarak yayınlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde, kişisel hesabınızı bir Business hesabına veya Creator hesabına değiştirme adımlarını görebilirsiniz.

Instagram Business hesaba dönüş adımları

Küçük ve ev tabanlı işletmelerin Instagram’da yaşadığı sorunlardan biri de mesajlara cevap vermeye ve sipariş almaya vakit bulamamak, öte yandan müşteri odaklı olmayı ve müşteri memnuniyetini sağlamak istemeleridir.

Hesabınızı değiştirdikten sonra, kullanıcıların gözünde daha profesyonel görünmek için ve onların dikkatini çekmenin yanı sıra müşteri odaklılık ilkelerini de takip edebilir ve her geçen gün müşteri sayınızı artırabilmek için işletme hesaplarına özel, bu Instagram özelliklerini kullanmalısınız :

  1. Potansiyel müşterilerin sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için Instagram’ınızı WhatsApp Business’a bağlayın.
  2. Trafiğinizi artırmak için Reels kullanın.
  3. Müşterilerinizle iletişim kurmak için çeşitli online formlar kullanın. Sipariş kayıt formu, şikayet ve öneri formu gibi formlar kullanıcı deneyiminin artmasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Web siteniz olmadan Instagram’dan online sipariş alma adımları

Instagram online mağazalarının en büyük endişelerinden biri, ürünlerini müşterilere göstermek ve siparişlerini almaktır.

Instagram kullanıcıları genellikle dm’den mesaj gönderir ve oradan mesajlara zamanında yanıt vermek kolay değildir, müşterilere hızlı bir şekilde yanıt vermek için birden fazla destek gücüne ihtiyaç olmasa bile en az bir kişiye ihtiyaç vardır.

Bir Instagram admini tutmanın maliyetini hesaplarsanız, sipariş alabilmek ve işleyebilmek için yılda on binlerce lira harcamanız gerektiğini göreceksiniz.

Öte yandan, bir site oluşturmanın ve ona içerik yüklemenin maliyeti, küçük ve yeni başlayan işletmeler için pratik veya finansal olarak uygun olmayabilir.

Tüm bunları bir araya getirirseniz, çok daha ucuz ve aynı zamanda kullanımı çok uygun ve pratik olan üçüncü bir çözüm düşünmeniz gerektiğini göreceksiniz.

Porsline online form oluşturma platformu yardımıyla kolayca sipariş kayıt formunuzu oluşturabilir, ürünlerinizi ekleyebilir, kitle bilgilerinizi alabilir ve ihtiyaçlarına göre ilgili ürünleri onlara gösterebilirsiniz. Siparişi kaydettikten sonra ücreti onlardan alıp ve ürünü kendilerine gönderebilirsiniz.

Bu sayede çok düşük bir maliyetle basit ve güzel bir kullanıcı arayüzü ile tasarlanmış, zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak duyarlı bir forma sahip olacaksınız.

Instagram üzerinden satışları kolaylaştırmak için sipariş kayıt formu oluşturma adımları birkaç adımda özetlenebilir:

Porsline ile instagram sipariş formu

İlk Adım: Porsline’da ücretsiz üye ol

Her şeyden önce, Porsline’a kaydolmanız gerekir. Porsline’a kaydolduktan sonra formunuzu ücretsiz olarak oluşturabilir, Porsline form oluşturucunun ücretsiz olanaklarını kullanabilir ve formunuzu Instagram bionuza koyabilirsiniz. Ayrıca sipariş vermek isteyen müşterilere de link gönderebilirsiniz.

İkinci Adım: Sipariş kayıt formunu oluştur

Porsline sipariş kayıt formu oluşturmak çok basit, hem örnek hazır formu kullanıcı panelinizde kullanıp düzenleyebilir hem de sıfırdan yeni bir form oluşturabilirsiniz. Bir form oluşturmak için, önce kullanıcıdan ayrıntılarını girmesini istemek daha iyidir ve ona beğendiği özelliklere göre ürünlerinizi göstereceksiniz.

Ayrıca, resimli çoktan seçmeli sorusunu kullanabilir ve 40’a kadar ürünü, özellikleriyle birlikte formunuza ekleyebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Sipariş kayıt formu ayarları

Bu adımda, işinizi kolaylaştırmak için çeşitli ayarları kullanabilirsiniz. Örneğin, bildirim e-postasını veya bildirim SMS’ini etkinleştirebilir, böylece yeni bir sipariş aldığınızda hemen bilgilendirilip işleme koyulabilirsiniz.

Not: Bir WordPress siteniz varsa, sitenize Porsline WordPress eklentisini de yükleyebilir ve özel formunuzu sitenize yerleştirebilirsiniz.

Dördüncü Adım: Formu marka kriterlerine göre tasarlayın

Porsline’da anket tasarımınızı formunuza uygulayabilir ve markalaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, logonuzu formunuza ekleyin veya markanıza uygun bir arka plan ve renk kullanın.

Beşinci Adım: Sipariş kayıt formunu gönderin ve siparişi alın

Bu aşamada formunuzu sosyal ağlarınızda yayınlayabilir veya linki başkalarına gönderebilirsiniz. Örneğin, hikayelerinize ürününüzün bir resmini koyun ve kullanıcıları sipariş kayıt formu bağlantısını kullanarak siparişlerini kaydetmeye teşvik edin.

Altıncı Adım: Raporlama

Son aşamada ve siparişler alındıktan sonra karşınıza müşterilerinizin bilgilerine sahip olduğunuz ve bunu farklı kampanyalarda indirim yapmak, yarışma düzenlemek ya da daha fazla müşteri çekmek için kullanabileceğinize dair gelişmiş ve düzenli bir rapor ile karşı karşıya kalırsınız ve filtreler yardımıyla aylık gelirinizi hesaplayabilirsiniz.

Müşteri cinsiyet grafikleri, yaş grafikleri ve elektronik tablolar ve bilgiler gibi diğer gelişmiş raporlar, kullanıcılarınızın demografisini anlamanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Artık müşterileriniz için Instagram’da kolayca online alışveriş yapmayı basit hala getirebilmişsiniz ve gelirinizin artmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sonuç

Farklı şekillerde daha fazla satış elde edebilirsiniz, bu günlerde daha fazla satış yapmak için kullanmanız gereken yöntemlerden biri de online mağaza açıp instagram online satış yapmaktır. Aynı zamanda, kullanıcıları markanıza çekmek için kendi benzersiz tekniklerinizi kullanmalısınız. Yinelenen yöntemler ve başkalarından kopyalamak Instagram’ınızı iyileştirmeyecektir. Müşterilerin sipariş vermesini ne kadar kolay hale getirirseniz, başarıya o kadar yakın olursunuz.

Bir yandan Instagram özelliklerini kullanmak, diğer yandan Porsline gibi yazılımların özelliklerini kullanmak Instagram’da özel olmanıza ve hızlı ilerlemenize yardımcı olur.