Etkinlik ve web semineri öncesi bilgi ve ihtiyaç

Web semineri ve etkinlik katılımcılarının bilgilerini bilmek, daha fazla potansiyel müşteri ve müşteri çekmenize yardımcı olacaktır, çünkü katılımcılar onları iyi tanıdığınızı ve ihtiyaçlarını ve isteklerini anladığınızı bileceklerdir. Ayrıca, web semineri öncesi ihtiyaç değerlendirmesi ile kendinizi tam olarak istedikleri ve onlar için değerli olabilecek bir sunuma hazırlayacaksınız.

Etkinlik öncesi ihtiyaç değerlendirme formu göndererek, insanları seminerinize ve web seminerinize katılmaya ve onlarla daha iyi etkileşim kurmaya teşvik edebilirsiniz.

 

Web semineri öncesi etkinlik ihtiyaçları değerlendirme formu nedir ve faydaları nelerdir?

Etkinlik öncesi veya web semineri ihtiyaç değerlendirme formu, hedef kitlenizin etkinlikle ilgili istek ve beklentilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olan çevrimiçi bir formdur. Diyelim ki dijital pazarlama alanında bir etkinlik planlıyorsunuz. Hedef kitlenizin sizden ne beklediğini ve etkinlik sona erdiğinde nasıl tepki vereceğini tam olarak bilmiyorsanız, ders konularını ve konuşmacıları nasıl belirlemek istersiniz? Katılımcılar, konuşmacıların deneyimlerini kendileriyle paylaşmalarını mı yoksa belirli bir konuyu öğretmelerini mi bekliyor? Katılımcıların genel düzeyi nedir?

Konferansınızdan önce hedef kitlenizin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilirseniz, onlar için daha kolay değer yaratabilir ve onlar üzerinde daha iyi bir etki yaratabilirsiniz.

Ek olarak, daha fazla potansiyel müşteri toplayacak ve sonraki web seminerlerinde etkinliğinizde daha fazla katılımcı olacak çünkü işinizde profesyonel olduğunuzu ve hedef kitlenizi iyi tanıdığınızı göstermiş olursunuz.

Bir seminere başlamadan ve konularını planlamadan önce hedef kitlenize ulaşır ve ihtiyaçları hakkında sizinle konuşmalarını isterseniz, hem onlarla daha iyi etkileşim kuracak hem de onları konferansa katılmaya teşvik edeceksiniz.

Web semineri öncesi ve etkinlik anketi soruları

Kitlenizin ne istediğini tahmin etmenin en etkili yolu nedir? Onlara doğrudan sorabilmek ve onlar için değer yaratabileceğinizden emin olmak, profesyonelliklerini göstermek isteyen herkesin arzusudur. Bu soruları web semineri öncesi ve etkinlik anketleri ve ihtiyaçları için kullanabilirsiniz:

1) Etkinliğimizden nasıl haberdar oldunuz?

2) Hangi konuşmacıyı duymaya heveslisiniz?

3) Etkinliğin konusuna ne kadar aşinasınız?

4) Etkinliğin temasıyla ilgili ne gibi deneyimleriniz var?

5) Etkinliğin konusunu 3 kelime ile anlatmak isteseniz ne derdiniz?

6) Web seminerinin sizin için en önemli konusu nedir?

7) Etkinlikte konunun hangi yönünü daha çok vurgulamak istersiniz?

8) Genel olarak, bu etkinliğe katılma amacınız nedir?

Bir web semineri öncesi ihtiyaç değerlendirme formu nasıl profesyonelce tasarlanır?

Kesinlikle bir  web semineri öncesi ihtiyaç değerlendirme formu oluşturmak tek seçeneğinizdir. Fakat bu form nasıl daha profesyonel ve gelişmiş hale getirilebilir? İşinizi iyi bildiğinizi ve doğru yaptığınızı göstermek için sorular üzerinde çalışmanız ve formunuzu tasarlamanız gerekir.

Online tasarım aşaması ile formatınızı kişiselleştirin, marka logonuzu ve renginizi forma uygulayın ve arka plan resmini web seminerinin temasına uygun olarak tasarlayın.

Kitlenizin yanıtlaması için çeşitli sorular kullanın. Kısa ve çeşitli sorular sormaya çalışın. Yanıtlayanları rahatsız etmeyin, muhtemelen kimse cevapları yazmayı sevmiyor. Değerlendirme ölçeği, çoktan seçmeli veya derecelendirme sorularını kullanın.

Web seminerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olmak için özel ve gelişmiş çevrimiçi özellikleri kullanın. Özel değişkenler olanağını kullanın ve anketi yalnızca özel bir bağlantıyla kaydolanlara gönderin.

Teşekkür sayfasını kullanın ve formun sonunda izleyicilerinize işbirliği ve sorulara verdikleri yanıtlar için teşekkür edin. Burada fikirlerini sizinle paylaşmalarını veya sosyal medya sayfalarınızı takip etmelerini isteyin.

Porsline'a ücretsiz kayıt olarak, örnek hazır web semineri öncesi ihtiyaç değerlendirme formunu kullanın ve herhangi bir sorunuz veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen [email protected] ile iletişime geçin.

Related forms & survey templates